Oprogramowanie dla budownictwa ATHProject

Program przeznaczony do harmonogramowania i planowania Microsoft Project nie posiada funkcji importu kosztorysów, dlatego został opracowany specjalny program który funkcje te wprowadza. Produkt ten nosi nazwę ATHProject.

To oprogramowanie dla budownictwa pozwala na import kosztorysów znajdujących się w formacie ATH2 (xml) oraz zapis harmonogramu:

  • Działami – w każdym dziale w kosztorysie zostanie rozpoczęte zadanie w harmonogramie. W tym zadaniu będą znajdować się wszystkie informacje dotyczące kosztów i nakładów z pozycji kosztorysowych, które składały się na dział w kosztorysie.
  • Pozycjami – jednostkowe pozycje kosztorysowe przeobrażają się w zadania w harmonogramie, które zawierają odpowiednie wiadomości o nakładach.
  • Klucz wykonawczy i lokalizacyjny – zadania z pozycji kosztorysowych są tworzone bez związku z samą strukturą kosztorysu. Zadania w harmonogramie są tworzone na podstawie kluczy wykonawczych i kodów lokalizacji z programu NORMA.
  • Klucz planu działów – zadania w harmonogramie są tworzone na podstawie identyfikatorów.
Cześć, z tej strony Władysław i chciałbym Cię zaprosić do komentowania moich wpisów! Blog ten jest poświęcony tematyce technicznej, więc mam nadzieję, że Cię to zainteresuje!